Блог

Колись я мріяла стати лікарем”, “колись я хотів бути космонавтом”, “дизайнером”, “директором”… Хто з нас не мріяв, а мріючи крокував до обраного фаху? А найцікавіше, скільки з нас тут розчаровувались в обраній професії і вже не раз її змінювали?

Футурологи кажуть, що наступним поколінням, тобто нашим дітям, не раз доведеться міняти обраний фах, адаптовуючись до швидких змін в суспільстві і тенденцій на ринку праці.

То ж як обрати професію?

До нас на тренінги часто приходять жінки та чоловіки яким далеко не 16, але в свої 35, 40, 50 років вони вагаються і намагаються з’ясувати куди ж зі своїми талантами та здібностями, навичками та досвідом податись. Життя в розквіті сил, а робота не фонтан. Найбільша частка шукачів себе серед випускників ВНЗ. Нещодавно була випускниця медуніверситету, офтальмолог за фахом та художник за покликанням, додамо, що дуже талановита із запитом, що ж обрати. Часом і обирати не варто. Є можливість поєднувати – будь ласка, не відмовляйтесь від улюблених в житті речей, тайм-менеджмент вам в поміч.

 

Насправді такі незвичні поєднання фахів можуть мати певний терапевтичний ефект, не створюючи відчуття втоми від одного й того ж виду діяльності, а навпаки перемикаючи нас з однієї справи на іншу.

Але якщо ми дорослі в стані зрозуміти, що займаємось не тим і звернутись до фахівців (піти на тренінг до нас, наприклад), то як бути з дітьми?

 

Спробуйте показати практичний бік обраної спеціальності, майбутньої роботи вашій дитині.

Як варіант можна разом із фахівцем, це може бути професійний коуч, кар’єрний консультант, психолог, допомогти дитині, підлітку визначитись. Існує безліч тестів, які допоможуть звузити вибір. В будь-якому випадку варто запитатись у дитини, до яких напрямків в неї лежить душа.

 

Робота мрії цілком може бути реальністю. Та ми маємо розуміти практичну сторону, не завищуючи очікувань і оцінюючи наші можливості, та те, наскільки ми готові вкладатись в нашу мрію.

 

Вікторія Бучковська