Блог

Мабуть, кожному з нас “щастило” чути неприємні знецінюючі коментарі в свій бік. Дуже важко безболісно на такі речі реагувати людям вразливим, які перебувають в депресії, в емоційних важких чи складних станах.

Доволі часто оточуючі чи близькі нам люди озвучують такі фрази з причин нерозуміння нашого стану чи ситуації, банально, тому, що ніколи в схожих не були, або навпаки – були в схожих, але дещо інших.

 

Інколи найневинніші запитання можуть мати руйнуючий сенс: “Ліки прийняла?!”, “Просто перестань про нього думати, подумаєш пішов, он скільки красивих навколо, розслабся!”, “Чого тобі хандрити, в тебе не життя, а мед – робота, дім, машина, все є” або “Ти не хочеш одужувати, тобі просто подобається себе жаліти”.

 

Якщо хтось вирішив відверто розповісти вам про свої емоційні або психологічні проблеми, швидше за все, ця людина не потребує ваших порад, чи вашого досвіду в схожих ситуаціях. Ваша думка цілком могла б бути раціональною, якби людина цього потребувала, але в таких ситуаціях, зазвичай, людина потребує підтримки, а не порад. Те, що одному здається нешкідливим, іншому може завдати душевну травму. Хто б що не говорив, ви заслуговуєте, щоб ваші почуття і переживання сприймали серйозно.

 

Найчастіше ми сердимося, коли хтось говорить такі загальні фрази, уявляючи їх подумки в якійсь конкретній ситуації в своїй голові. А в іншої людини з цим асоціюється якесь зовсім інше випробування. Просто світ великий, варіантів різних – жахливих і сумних – багато. Для всього знайдуться такі прояви, що мудрувати аж ніяк недоречно. В одному контексті це свята премудрість, а в іншому – така захмарна байдужість, що часом тошно.

 

Наші почуття – внутрішній індикатор, який відображає наше ставлення до будь-якої проблеми. Переконуючи нас, що все гаразд,  фактично перекреслюємо право людини на смуток, гнів і страх. Людина ж від такої “підтримки” не перестає їх відчувати, а лиш збивається з пантелику і плутається у своїх відчуттях – інші ж он, супергерої. Це збиває з реальності, заважає адекватно оцінювати обставини і самостійно приймати рішення.

 

Кожен потребує проживати різні емоції, це важливо для самоусвідомлення. А підтримку краще надати обіймами чи теплим чаєм, а не їдкими коментарями.

Ірина Лєбєдєва