Блог

Ох, же ці гроші, як навчитись тратити гроші з розумом. Це ж потрібно, економити чи багато заробляти?

Одна моя знайома, при доволі непоганих доходах, вірніше, доволі  хороших доходах, під кінець місяця, коли до зарплати залишалось кілька днів, постійно позичала значні суми.

 

  • Куди ти витрачаєш гроші?

Виявилось, що вона постійно купувала собі щось, часто непотрібне, або вже чергове непотрібне. Шопоголізм? Пропрацьовуючи це питання з психологом, вона з`ясувала, що направду їй дуже бракувало тепла, затишку і турботи, і так вона сама собі компенсовувала ці дефіцити. Нічого б поганого, якби не борги. А на реальні справжні бажання грошей не вистачало.

 

Як навчитись витрачати раціонально і чи всім потрібно негайно бігти до психолога?

 

СЕКРЕТИ ХЬЮГЕ

Такий підхід стає все більш модним завдяки популяризації скандинавського стилю життя хюгге. Його головні складові – простота і скромність. «Вихвалятись про свої досягнення і виблискувати« Ролексом» означає не тільки демонструвати поганий смак, але і псувати хюгге, – пише Майк Вікінг, автор книги« Hygge. Секрет датського щастя ». – У горнятку чаю більше хюгге, ніж в келиху шампанського, в настільних іграх – більше, ніж в комп’ютерних, в приготовленої їжі – більше, ніж в магазинній. Можливо, хюгге це не вигідно для капіталізму, зате корисно для особистого щастя».

 

Іншими словами, бути щасливим можна і без дорогих покупок. До того ж заради їх придбання часто доводиться відмовляти собі в чомусь іншому і входити в режим жорсткої економії. А це вірний шлях до стресу.

 

Звичайно, усвідомлений підхід до фінансових питань означає чітке планування покупок і відмова від необдуманих витрат. З іншого боку, все це не привід позбавляти себе приємних радісних дрібниць і спонтанних ідей на кшталт пікніка. Просто їх треба втілювати з мінімальними витратами. Фантазія вам в поміч.

 

Не Хьюге єдиним, існує безліч книг, в яких відомі люди вчать економити і бути щасливими в дрібницях. Займатись спортом не обов’язково в дорогих брендових кросівках, адже мета – спорт і здоровий спосіб життя, а не носити брендовий спортивний одяг і взуття.

 

Жити економно і без перегинів дуже складно, адже після накопичення певної суми з`являється непереборне бажання витрачати. І ми починаємо “з голоду” купувати непотрібні речі. Ще одним перегином економії є маніакальна ощадливість, скурпульозне вираховування до копійки, вишукування знижок, найнепомітніших, окрім результату накопичення коштів такий підхід може принести і невроз.

 

Підібрала для  вас декілька книг про економію і ощадливість:

“27 ЗАКОНІВ ЕКОНОМНОГО ГОСПОДАРЮВАННЯ”  автор Георгій Огарьов

“ПОТРЕБЛЯТСТВО: ХВОРОБА, ЩО ЗАГРОЖУЄ СВІТОВІ” Девід Ванн, Томас X. Нейлор, Джон Де Грааф

“МИСТЕЦТВО СТИЛЬНОЇ БІДНОСТІ” Шенбург Олександр

_Таня Косторна